2ο Γενικό Λύκειο Νέας Φιλαδέλφειας

Projects > 2012-2013 > A Τάξη
Cineρευνώ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
Σας ενημερώνουμε ότι για τη σχολική εκδρομή της Γ΄ Λυκείου του σχολείου μας,  που θα πραγματοποιηθεί στη Θεσσαλονίκη από 14-12-2018 έως 18-12-2018, επιλέχθηκε το ταξιδιωτικό γραφείο  “AT HOLIDAYS” .

Η ομάδα ενδιαφέροντος που έχει αναλάβει τη συγκεκριμένη ερευνητική εργασία, συνεχίζει και στο δεύτερο τετράμηνο να μελετάει θέματα σχετικά με τον κινηματογράφο.
Οι μαθητές   έχοντας ήδη κάνει διερεύνηση της βιβλιογραφίας , έχουν επιλέξει τα ερευνητικά ερωτήματα που τους ενδιαφέρει να μελετήσουν.
Στη συνέχεια της ερευνητικής εργασίας θα συντάξουν ερωτηματολόγια που θα διανείμουν στους συμμαθητές τους ώστε να συλλέξουν δεδομένα για να τα επεξεργαστούν στατιστικά. Επίσης, θα πάρουν συνεντεύξεις από ηθοποιούς και σκηνοθέτες και στο τέλος θα μοιραστούν ρόλους για να φτιάξουν ένα δικό τους video clip